Erbakır Cluster ve Storage Projesi
2005 yılında, Türkom ile birlikte yapılan analizler sonucunda, Erbakır, sahip olduğu bilişim altyapısını, performans ve kesintisizlik esaslarına göre tekrardan yapılandırma kararını aldı. Uzun süredir bu konuda araştırma ve incelemeler yapan firma, yeni projenin uygulanması işini 2 yıldır danışmanlık ve sistem destek konularında iş ortaklığı yaptığı Türkom’la birlikte, 1 ay gibi kısa bir süre içerisinde başarıyla sonuçlandırdı.
Performans ve Süreklilik bir arada...
Erbakır bünyesinde gerçekleştirilen projede temel olarak iki kriter üzerinde yoğunlaşıldı. Kullanılan uygulamaların kullanıcılara performanslı bir şekilde sunulması ve olası en az kesinti ile çalışılması. Bu anlamda server sistemleri Windows Clustering ile kümelenerek , kullanılan DHCP, DNS gibi sistem bileşenleri, Exchange Server, Pervasive SQL, MS SQL Server ve Terminal Server uygulamaları, olası sistem çökmelerine karşılık minimum süreler içerisinde kesinti yaşamaksızın devam ettirilebilir hale getirilmiş olundu.
Projede ayrıca, HP’nin yeni nesil Autoloader ve Ultrium yedekleme sistemleri ve CA Arc Serve Backup & Disaster Recovery yazılımı ile olası data kaybı ve sistem hatalarının geriye dönük kurtarılması ve giderilmesi süreleri de minimuma indirilmiş oldu. HP Storage sistemi sayesinde ihtiyaç duyulan gerek veritabanları gerekse kullanıcı dosyalarından oluşan verilerin tümü, Active Directory kullanıcı politikalarının da uygulanması ile merkezi bir depolama ortamına aktarılmış ve bu sayede RAID konfigürasyonu üzerinde duran verilerin fiziksel arızalara karşı da güven içerisinde saklanması olanağı sağlanmış oldu.
Türkom ve Erbakır
1999 yılından itibaren birlikte irili ufaklı projeler yapan Erbakır ve Türkom, 2002 yılında imzaladıkları danışmanlık sözleşmesi ile ilişkilerini başarılı bir iş ortaklığı statüsüne taşımışlardır.
Hızlı Erişim
  • Tanıtım Filmimiz için Tıklayınız...
  • Sertifika Sınavlarına Kaydınızı Yaptırın!

    Haberler
  • 3Com ve TürKOM teknoloji günleri gerçekleşti.
  • HP İş Ortaklarıyla buluştu!
  • Türkom Bilgisayar, AB 2007 Ana sponsoru
  • Eski Haberler