Pamukkale Üniversitesi 3COM Altyapı Projesi
Pamukkale Üniversitesi altyapısını yenilemek ve yeni binaları için altyapı olarak yeni ağ ürünleri almak ihtiyacı hissetmiştir. Performans ve ekonomi kriterleri gözönüne alınarak 3COM ürünleri tercih edilmiştir.
3COM Altyapı Cihazları
33COM özellikle yerel alan ağları konusunda ethernet’inde mucidi olan köklü ve büyük bir üreticidir. Diğer çoğu firmanın aksine tek işi network olan ve bu konuda yüzlerce patente sahip bir firmadır. Pamukkale Üniversitesi Altyapı projesinde 3COM 7757, 3COM 5500G ve 3COM 4500 anahtarlar kullanılmıştır.
Her 3COM ürününde olduğu gibi bu ürünlerde tamamen açık standartlar üzerinde geliştirilmiş ve her marka ve model ile uyumlu bir şekilde çalışabilecek özellikte ürünlerdir.
Güçlü, İleriye Dönük, Açık Standart Altyapılar
Pamukkale Üniversitesi yeni yapılan binalarında ve eski kalmış yerel alan ağ cihazlarını değiştirmek için ürün araştırması yapmış ve 3COM ürünleri hem bölge Üniversitelerindeki referansları hem de ekonomi ve performans kriterlerini göz önüne alınarak tercih edilmiştir.
Projede yerel alan için 3COM 7757, 3COM 5500G, 3COM 4500 ürünleri kullanılmıştır. Projede her bir fakülte ve birim için VLAN’lar oluşturularak güvenlik ve segmentasyon sağlanmıştır.
Merkez bağlantıları Gigabit fiber modüller ile sağlanmıştır. Pamukkale Üniversitesinin Yeni Fiber altyapısıda tamamen Türkom’un kablolama ekipleri tarafından gerçekleştirilmiştir.
Neden Türkom?
Bölgenin en güçlü ve deneyimli entegratörü olan Türkom ile aynı şehirde bulunan Pamukkale Üniversitesi, destek ve geçmiş başarılı proje çalışmalarını da göz önünde bulundurarak Türkom’u tercih etmiştir.
Hızlı Erişim
  • Tanıtım Filmimiz için Tıklayınız...
  • Sertifika Sınavlarına Kaydınızı Yaptırın!

    Haberler
  • 3Com ve TürKOM teknoloji günleri gerçekleşti.
  • HP İş Ortaklarıyla buluştu!
  • Türkom Bilgisayar, AB 2007 Ana sponsoru
  • Eski Haberler