Muğla Üniversitesi 3COM Altyapı Projesi
Muğla Üniversitesi mevcut altyapısında zaten kullanmakta olduğu 3COM omurga cihazları yedeklilik ve yeni teknolojilerin çıkması nedeni ile yenileme ihtiyacı hissetmiştir. Zaten daha öncede kullanılan ve memnuniyet yaratan 3COM ürünleri tek tercih olmuştur.
3COM Altyapı Cihazları
3COM özellikle yerel alan ağları konusunda ethernet’inde mucidi olan köklü ve büyük bir üreticidir. Diğer çoğu firmanın aksine tek işi network olan ve bu konuda yüzlerce patente sahip bir firmadır.
Özellikle Muğla Üniversitesi Altyapı projesinde kullanılan 7757 modeli kullanılmıştır. Tamamen açık sistem üzerine kurulmuş mimarisi ile her marka ile hiç bir uyum sorunu olmadan çalışabilmetedir.
Hiç Durmaması Gereken Servisler İçin Sağlam ve Yedekli Altyapı (3COM)
Muğla Üniversitesi mevcut altyapısında zaten kullanmakta olduğu 3COM 4007R model omurga anahtarları yenilemek ve 10Gigabit ethernet teknoloji ve yedeklilik için omurga anahtar olarak zaten bilgidiği ve güvendiği 3COM’un 7757 model anahtarlarını tercih etmiştir.
Muğla Üniversitesi gerek bölge ve gerekse Türkiyede teknolojiyi en iyi kullanan Üniversitelerden birisidir. 1500 Kullanıcılık 3COM NBX Network Telefon, 100’ü aşkın IP Kamera gibi durması çok büyük sorun yaratabilecek servislerde mevcut ağ altyapısı üzerinde çalışmakta idi. Bunun için yedeklilik ve kesintisizlik çok büyük bir önem kazanmıştı. Bunun için 3 adet toplanma noktasına 6 adet yedekli ve yük dengeli çalışabilecek 7757 alınmış ve kurulumu yapılmıştır.
Burada MSTP, OSPF ve VRRP teknolojileri kullanılmıştır.
Neden Türkom?
Bölgenin en güçlü ve deneyimli entegratörü olan Türkom destek, tecrübe ve konusunda uzman personeli ile diğer tercihler arasında öne çıkmış ve tercih edilmiştir.
Hızlı Erişim
  • Tanıtım Filmimiz için Tıklayınız...
  • Sertifika Sınavlarına Kaydınızı Yaptırın!

    Haberler
  • 3Com ve TürKOM teknoloji günleri gerçekleşti.
  • HP İş Ortaklarıyla buluştu!
  • Türkom Bilgisayar, AB 2007 Ana sponsoru
  • Eski Haberler