Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi 3COM Router Projesi
Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Mevcut internet(Ulakbim) bağlantısını ve Uç nokta bağlantılarını Cisco 3662 router üzerindeki iki adet ATM E3 arayüzü ile sağlamakta idi. Gerek ileriye dönük ihtiyaçlar ( 155 Mbps OC – 3 ) gerekse performans ile ilgili sorunlar nedeni ile yeni bir Router ihtiyacı içinde idi. Bu noktada 3COM 6080 en iyi tercih olarak görülmüştür.
3COM Router Cihazları
3COM ethernet’inde mucidi olan köklü ve büyük bir üreticidir. Diğer çoğu firmanın aksine tek işi network olan ve bu konuda yüzlerce patente sahip bir firmadır.
Yüksek performans düşük maliyetler ve açık standartlar 3COM’u router marketinde de en iyi tercih haline getirmektedir.
Daha Performanslı, Daha Ekonomik, Daha Özgür
Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesinde internet ve uç nokta bağlantılarını sağlamak üzere 3COM’un 6080 modeli konumlandırılmıştır. Router üzerinde iki adet ATM E-3 arayüzü internet(ulakbim) ve uç nokta bağlantıları için kullanılmıştır.
3COM Routerlar bütün enterprise özelliklerinide içinde bulunduran(MPLS, OSPF, vs...) bir işletim sistemi ile gelmektedir. Diğer üreticiler gibi her yazılım için ayrı bir lisans ücreti gerektirmemektedir. Tamamen açık standartlar üzerinde geliştirildiği için her marka ürün ile uyum içinde çalışabilmektedir. ISL, IGRP, EIGRP, HSRP gibi standart dışı ve açık olmayan teknolojilere sahip değildir. Ama bu teknolojiler ile yapılacak herşey açık standart ve protokoller kullanılarak desteklenmektedir. ASPF(Application Specific Packet Filter) desteği ile uygulama katmanında paket filtreleme desteğine sahiptir. Bu bilinen portlar üzerinde farklı uygulamaların ( P2P programları, virusler, vs...) çalışmasını engellemektedir.
Neden Türkom?
Yerel Ağ altyapısı da yine Türkom tarafından kurulmuş olan Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi, sunucu ve yedekleme deposu (storage) projeleri gibi bir çok başarılı proje gerçekleştirdiği Türkom’a duyduğu güven ile Türkom’u tercih etmiştir.
Hızlı Erişim
  • Tanıtım Filmimiz için Tıklayınız...
  • Sertifika Sınavlarına Kaydınızı Yaptırın!

    Haberler
  • 3Com ve TürKOM teknoloji günleri gerçekleşti.
  • HP İş Ortaklarıyla buluştu!
  • Türkom Bilgisayar, AB 2007 Ana sponsoru
  • Eski Haberler