Çin'e Bornoz Satan İlk Türk Şirketi Funika da Netsis'i Seçti
Funika, küresel pazardaki başarısını, Netsis’le yenilediği teknolojik altyapısı sayesinde katladı.
"ERP yatırımı yaparken ilk bakacağınız kriterlerden birisi üretici firmanın bulunduğunuz ülke içindeki cirosu ve vizyonu. Bizim ilk değerlendirme kriterimiz buydu."
Funika, Netsis ile teknolojisini yeniliyor…
Bugün Netsis Fusion Standard’ın finans, satınalma, satış, muhasebe ve insan kaynakları modüllerini kullanan Funika, öncesinde faklı bir çözüm kullanıyor, ancak gereksinimlerine tam olarak yanıt alamıyordu. Kullandıkları çözümün günün teknolojisiyle örtüşmemesi ve entegrasyon eksikliği nedeniyle yeni bir çözüm arayışına gittiklerini ifade eden Funika Bilgi İşlem Bölümü Yöneticisi Çağlayan Ceylan, “Netsis kararını verirken pek çok yerli ve yabancı firma ile görüştük. Yaratılan formlar üzerindeki butonların tartışıldığı değil, akış süreçlerinin nasıl olması gerektiği, ERP kurulumunun nasıl yapılacağı konusuyla ilgilendiğimiz toplantılar yaptık. Araştırmalarımızı yaparken ilk bakacağımız kriterlerden birisi üretici firmanın bulunduğumuz ülke içindeki cirosu ve vizyonudur” diyor.
Uyarlama iki ayda tamamlandı...
Teknolojisini Netsis’le yenilemeye karar veren Funika’da kurulum sürecinin YTL’ye geçişle birlikte 2 ay gibi rekor sürede ve başarıyla tamamlandığını vurgulayan Ceylan, ”2004’ün Kasım ayında Netsis kullanmaya karar verdik, Aralık 2004’te protokol imzaladık ve Ocak 2005’te canlı kullanıma geçtik.Tüm samimiyetimle söylüyorum, bütün beklentilerimizin ötesinde inanılmaz rahat ve sancısız bir geçiş oldu. Tüm bunların, Netsis’in sağladığı pek çok avantajın yanı sıra, TÜRKOM’daki NETSİS PROJE EKİBİNİN bilgisi, deneyimi ve gösterdiği inanılmaz özveri sayesinde gerçekleştiğini düşünüyorum.” diyor.
Türkom’un başarısı…
İki ayda Funika Holding bünyesindeki beş ayrı şirkette (Funika Holding, Funibo, Funiteks, Funoto, Funipa) kurulum ve uyarlamayı uzak noktalardaki bağlantılarla da tamamlayan Türkom, Funika Holding’i kolay ve sıkıntısız bir süreçle Netsis’e geçirdi.
Türkom için müşteri memnuniyeti ilk öncelik…
Hızlı Erişim
  • Tanıtım Filmimiz için Tıklayınız...
  • Sertifika Sınavlarına Kaydınızı Yaptırın!

    Haberler
  • 3Com ve TürKOM teknoloji günleri gerçekleşti.
  • HP İş Ortaklarıyla buluştu!
  • Türkom Bilgisayar, AB 2007 Ana sponsoru
  • Eski Haberler